MASAL BU YA OLUR YA …


Bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içinde, kalbur saman içinde,develer tellal iken, pireler berber iken, ben anamın beşiğini tıngııııır, mıngııııır sallar iken, bir ülkenin birinde bir anket yapmışlar, yüz kişiye “yarım kalan …” demişler, noktalı yerlere gelenleri derlemişler. En popüler cevaplar; “yarım kalan yemek, yarım kalan aşk, yarım kalan iş,  yarım kalan ödev”  demişler de yarım kalan cümlelerden bahsetmemişler. Zaten öksüz ve yetim olan, bir tutunacak dalı bulunmayan bu cümleler bir kez daha ezilmişler.

Oysa ki yarım kalan cümleler hayallerin, hayatların yarısını yok etmek demektir. Kimi zaman dilin ucuna gelip kalamazlar bile, boğazda düğüm düğüm kalırlar, kalp ağrısı yaparlar, akıl oyunları olup, aklımızla oynarlar. Kimi zaman kalpten bile çıkamazlar, kalbin bir karanlık odasında gün ışığı özlemi çekerler, bunların yarım kalmışlığı niyetten dolayıdır, niyet edilir de kısmet olmaz bir türlü. Bunlar önemli cümlelerdir. yani tasarlayanlar için, tamamlansa karşı tarafın umurunda olmayacağı haller de vardır. Bu da ayrı bir iç ağrısıdır. Arada tamamlanacak olurlar, o zamanda yarısı başka, yarısı başka olurlar, tam dile dökülecekken ortama uydurulur kiiii bu da ayrı bir sıkıntı olur. Söylenen duymak istediğini duyar, söyleyen cümlesine yalan katar. Bu cümleler ölmezler, hatta tasarımcısı ölür de bunlar dedikodu olarak yaşamlarına devam ederler.

Yaaa işte bu popüler cevaplara bile giremeyen yarım kalan cümleler gerçekte aklımızda girilmedik yer bırakmaz da bir menzile de  varamaz. Yapcak bi şi yok, işe gizem katmalı, bunları gizli cümleler yapmalı, bi de zamane bir masala katmalı. Masalı uzatmadan, konuyu elmaya bağlamalı.

Gökten üç elma düşmüş, biri yazana, biri sebep olana, biri de okuyana ( okuyucu elmalarında sıkıntı yok, ilk okuyana, ilk beşe felan da demedik, sayıyı geniş tuttuk, elma sayısı okuyan anlayan sayısının altında bile kalabilir , diye de fesatlanmayı ihmal etmedik 🙂 ) Haydi afiyet olsun.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: