FES BAŞIMDAN OYNADI …


10360782_10205474040704180_3082212400283868715_n

 

Buram buram huzur kokan şu resmin altına neler yazılmaz ki ? Hayata açılan bi pencere, pencere de bi perde, cama yansıyan ama odaya dolamayan dışarıdaki hayat, içeride gizem, çiçek ve kedi, yaşayan belki yalnız biri, belki sabahın ilk saatleri,  genelde “içeriye güneş gelmesin !!!” henüz hazır değiliz ifadesi , yeşil panjurlu ev hepimizin teeeee yıllar öncesinden hayali … Özgül bu resmi Almanya’larda çekti :))) Bizde olmaz bu manzara  dersek yalan da sayılmaz.

“Fes başımdan oynadı !!!” annemgillerin bir kızgınlık ifadesi. Açılımı ; “Bi sinirlendim kiiii, kaşım gözüm, kıçım başım, ayrı ayrı, ayrı yönlere oynadı, kafamda fes bile durmadı ” Şapka devrimi olalı 90 yıl olduğuna göre, asırlık bi cümle, zaten asabi haller tarihi insanoğlu ile başlar, ilk ifadeler “Homuuurg homuuuurg !!!” dermişim :))))  Seçim yaklaşıyor, şarkılar, türküler, bayraklar, hediyeler … derken eve telefonlar gelmeye başladı, bi de sonunda “bizimle misiniz ?” diye sormaz mı,  fes başımdan oynadı, seçim benim bildiğim gizli, oyumuzu sarıp sarmalayıp atıyoruz , bu yeni fişlemeli anket mi ?  Evet se mükafatı mı var, hayır sa cezası ?  Tanımadığım numaraları açmıyorum, bazen içimden gelen ses belki tanıdıktır, diye dürtüyor, arada tutuyor, arada fes başımdan oynuyor 🙂

Sonra kendimi balkona attım, mahallede bir mutlu olay var, gençler giyim kuşam, öz çekim yapıyor, kızlar aynı tornadan çıkmış gibi; dağınık saçlar, siyah elbise (fazla kiloyu saklasın diye ) Altına takoz ayakkabı, bu topuklar neyi değiştirir ki, suni olarak uzatılmış boy, suni görüntüler veriyor, bi de kısa etekler, bi de ince bacaklar, bi de sünnet çocuğu gibi adım atmalar … Ben bu ayakkabılardan hiç almadım, hiç giymedim. Acaba ben hasetin biri miyim, ben de yok diye, çamur mu atıyorum, boyum da selvi değil, eşimden de kısayım,  Gerçi mutluluğumuza bir etkisi yok :))) Çoluğa çocuğa karıştık :))))

Aaaaaaah sinir böyle bir şey, insanı alıp savuruyor, festen girip, ayaktan çıkıyorsun, iki satır yazayım da ruh halim dillere düşsün, benzer olanlar “Ben de, ben de  ” diye sevinsin, benzerlik yok diyenler de illa ki bi yeri tutuyordur itiraf etsin :))))

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: